Team of Teaching Staff

Team of Teaching Staff

Name Position
Leung Tun Yu Headteacher
Tam Wing Yee Winta Vice Headteacher
Wong Ho Yin Primary School Curriculum Leader and
3E Vice Class Teacher
Lam Man Sze Registry and Information Technology Team Leader and
3E Vice Class Teacher
Chu Hung Mui Student Support Team Leader,
Chinese Panel Chairperson and
3A Vice Class Teacher
Sy Ting Fung Guidance and Discipline Team Leader,
Discovery Learning and Global Citizenship Education Team Leader and
4E Vice Class Teacher
Se-To Wang Chun Student Nurturing Team Leader,
Discovery Learning and Global Citizenship Education Team Leader and
3D Vice Class Teacher
Lam Suet Wing Student Activities Team Leader,
School-based STEAM Panel Chairperson,
Information Technology Panel Vice Chairperson and
2E Vice Class Teacher
Wong Man Suen Student Affairs Team Leader and
the Person in Charge of the School Library
Tang Tsui Sim General Affairs Team Leader and
2C Vice Class Teacher
Lee Pou U Chinese Vice Panel Chairperson and
4A Vice Class Teacher
Chan Suk Man English Panel Chairperson and
2B Vice Class Teacher
Cheng Nga Hing English Panel Vice Chairperson and
1E Class Teacher
Ho Uen Ying Mathematics Panel Chairperson and
4D Vice Class Teacher
Wong Sze Man Mathematics Panel Vice Chairperson and
1E Vice Class Teacher
Poon Man General Studies and Science Panel Chairperson,
School-based STEAM Panel Chairperson and
4C Class Teacher
Chor Yee Pui General Studies and Science Panel Vice Chairperson and
2D Class Teacher
Chan Tsz Ying Visual Arts Panel Chairperson and
3A Class Teacher
Wong Kwok Fung 2C Class Teacher
Leung Suet Man Music Panel Chairperson and
1B Class Teacher
Chan Chi Ching Music Panel Vice Chairperson and
3E Class Teacher
Tsui Chi Man Physical Education Panel Chairperson and
4B Class Teacher
Fong Yiu Chung Physical Education Panel Vice Chairperson and
4A Class Teacher
Yu Siu Lai Putonghua Panel Chairperson and
2D Vice Class Teacher
Mo Yuen Yi Putonghua Panel Vice Chairperson and
1C Class Teacher
Lam Ching Yee Information Technology Panel Chairperson and
4D Class Teacher
Lam Ka Yee 1A Class Teacher
Chiu Ching Kwan 1A Vice Class Teacher
Ngai Sum Yee Visual Arts Panel Vice Chairperson and
1B Vice Class Teacher
Sham Hoi Wai 1C Vice Class Teacher
Chan Hoi Kei 1D Class Teacher
Chan Lai Man Agnes 1D Vice Class Teacher
Ku Yuk Yee 1E Class Teacher
Kong Hau Lin 2A Class Teacher
Chan Yuen Yi 2A Vice Class Teacher
Kam Man Wai 2B Class Teacher
Lee Hoi Ching 2E Class Teacher
Lau Cheuk Yan 2F Class Teacher
Mui Kit Hung 2F Vice Class Teacher
Fok Ying Ellen Tiffany 3B Class Teacher
Cheung Shun On 3B Vice Class Teacher
Li Hei Ching 3C Class Teacher
Tang Sheung Ying 3C Vice Class Teacher
Sung Yuen Yan 3D Class Teacher
Wong Siu Yan 4B Vice Class Teacher
Abbey Margaret Johnson EDB NET
Sunny Gurnani School NET
Ip Tik Sze School Social Worker
Chan Ka Chun School Social Worker
Top